Stiefel
 

Úvodní stránka

Mapy pro soukromé osoby a firmy

ČR a SR

Evropa a svět

Panoramatické a dekorativní mapy

Podložky A2, A3, A4

Ceník


Mapy pro školy

Astronomie

Dějepisné mapy

Česká republika

Evropa a svět

Jednotlivé státy

Kontinenty

Matematika a fyzika

Ceník


Ostatní

Objednávka

Ceník - komplet

Kontakt

Dotazy

FAQ


Poslední aktualizace

06. 09. 2004

 

Objednávka          |         Ceník - komplet          |         Kontaktní údaje          |         Dotazy          |         FAQ

Evropa a svět


Evropa - obecně geografická / politická:


  Spojením dvou základních map z naší nabídky, a to Evropy obecně geografické a Evropy politické do jedné oboustranné mapy, jsme vytvořili novinku, která svým využitím bude pro vybavení hodin zeměpisu nezbytná. Novinkou není jenom vhodná kombinace map Evropy, ale i aktualizace obsahu a barevná úprava politické mapy s doplněním plasticky působícího stínování.

  Tato mapa Evropy patří do základní a nezbytné výbavy hodin zeměpisu na základních, středních a zvláštních školách. Používání mapy v hodinách zeměpisu usnadňuje popis a zapamatování si zeměpisné polohy Evropy, členitosti pobřeží, povrchu, vodstva, jednotlivých zeměpisných oblastí, států Evropy, hlavních a velkých měst těchto států.

Obecně geografické mapy mají shodné barevné znázornění terénu, kdy zvolená barevná škála je estetická, vyvážená zprostředkovává členitý obraz povrchu a výrazné reliéfní znázornění výškových poměrů. Prostorový dojem zvyšuje použité plasticky působící stínování. Znázornění hlavních složek polohopisu je na všech mapách shodné.Použití mapy v hodinách zeměpisu usnadňuje popis a zapamatování zeměpisné polohy, rozlohy, členitosti pobřeží, povrchu, charakteru rozmístění vodstva světadílů a kontinentů.

Politické mapy mají shodné znázornění hlavních složek polohopisu a zřetelnou barevnost jednotlivých států, kdy volené odstíny barev jsou estetické a vyvážené. Mapa má sloužit především při výkladu učitele, ale i k snadnější a rychlejší orientaci žáků na mapách, usnadňuje charakterizování a zapamatování významných států, hlavních a nejvýznamnějších měst, významných oblastí koncentrace obyvatelstva, hospodářských oblastí.

 

Zpět  | Zpět na úvod